Τρίτη, 17 Σεπτεμβρίου 2019

Αποκλείστηκε η ΑΕΕΚ ΣΥΝ.ΚΑ από το Κύπελλο Ελλάδας

Κυριακή, 08 Σεπτεμβρίου 2019 19:11 Γράφτηκε από τον

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η ΑΕΕΚ ΣΥΝ.ΚΑ από τον Πανθηραϊκό και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Το γκολ του Περγιάλη στο 73ο λεπτό ήταν αυτό που χάρισε την πρόκριση στην ομάδα της Σαντορίνης.

Μέχρι εκείνο το σημείο και παρά την κούραση από το ματς του Σούπερ Καπ με τον Πανακρωτηριακό, αλλά και την ταλαιπωρία της μετάβασης αυθημερόν στη Σαντορίνη, η ομάδα των Χανίων στεκόταν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο, κρατώντας μακριά από την εστία του Βλαχάκη τους παίκτες του Πανθηραϊκού, οι οποίοι είχαν ουσιαστικά μία κλασική ευκαιρία στο α’ ημίχρονο να σκοράρουν.

Στην επανάληψη και λίγο πριν την επίτευξη του γκολ των γηπεδούχων, ο Βεστάκης είχε την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στην ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, αλλά στάθηκε άτυχος αφού η κεφαλιά του πέρασε μόλις άουτ.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Γιάννης Σιλεβίστας): Ζωντός, Τσόπελας, Χούσα, Μπιρμπίλι, Παληγεώργος, Λούκας, Παπασάββας, Λαμπρόπουλος, Κορέτα (87′ Νομικός), Κόντι (58′ Περιάλης), Βαλαβανόπουλος (90′ Μαναριώτης)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Αστέριος Θέμελης): Βλαχάκης, Ίμερι, Μωυσίδης, Παληγεώργος, Μαζιώτης, Μποτωνάκης, Νικόλτσης (18′ λ.τρ. Βαρδάκης), Γεωργούλης, Τσίτας, Πάγκαλος, Κόλα (77′ Σινγκ).

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!