Πέμπτη, 26 Νοεμβρίου 2020

Σάββατο (21/11): Οι φιλοξενούμενες έχουν το… πάνω χέρι!

Σάββατο, 21 Νοεμβρίου 2020 13:18 Γράφτηκε από τον

Οι προτάσεις του Σαββάτου (21/11) από τον Γιώργο Κουκουλάκη

Μέχρι το ημίχρονο των τελευταίων δύο παιχνιδιών ήμασταν και μάλιστα με μαξιλαράκι δύο τερμάτων κοντά στο 4/4, όμως αυτό που έγινε στο 2ο μέρος είναι απερίγραπτο!

Πάμε όμως να δούμε από την αρχή τα χθεσινά μας παιχνίδια.

Ξεκινήσαμε με το επιβλητικό 4-1 της Εξέλσιορ, η οποία ζορίστηκε μόλις για ένα ημίχρονο αλλά βγήκε στο 2ο αποφασισμένη και επικράτησε πολύ εύκολα με 4-1 πληρώνοντας το 1.80!

Στην 2η μας πρόταση το Μάνσφιλντ – Κόλτσεστερ το ημίχρονο και εκεί έληξε στο 0-0, όμως με δύο γκολ στο τελευταίο μισάωρο του παιχνιδιού επαληθεύθηκε το Goal/Goal, που πλήρωσε στο 1.75!

Και τώρα πάμε στα απίστευτα και όμως αληθινά.

Ξεκινάει ο Άγιαξ Β’, που τον είχαμε προτείνει 2 και over 1.5 και τον βλέπουμε από το 5’ να προηγείται με 0-2!

Καλύτερη αρχή δεν μπορούσε να φανταστεί κανείς δηλαδή και πάμε στο ημίχρονο με αυτό το σκορ, ενώ την ίδια ώρα και η Παρί, που την είχαμε προτείνει και εκείνη 2 και over 1.5, κέρδιζε και εκείνη με 0-2 στο ημίχρονο, ενώ της είχαν ακυρωθεί και δύο τέρματα μετά το 0-2!

Πάμε λοιπόν στα αποδυτήρια με μαξιλαράκι ασφαλείας και στα δύο παιχνίδια, ελπίζω εκεί όποιος ακολούθησε να κάσαρε για σιγουριά γιατί αυτό που ακολούθησε δεν υπήρχε πραγματικά.

Αρχικά μειώνονται σε 1-2 και τα δύο παιχνίδια και στην συνέχεια πρώτα ισοφαρίζεται η Παρί και μετά ο Άγιαξ Β’.

Στο Γαλλικό παιχνίδι δεν αρκούσε αυτό αλλά τελικά οι πρωτευουσιάνοι έχασαν κιόλας μετά από πέναλτι στο 84’ και αποβολή!

Το Ολλανδικό από την άλλη έκατσε στο 2-2.

Έτσι από εκεί που ήμασταν αγκαλιά στο 4/4 κάναμε 2/4, το οποίο βέβαια είναι ουσιαστικά 2/3 καθώς η Παρί ήταν η έξτρα πρόταση αλλά μικρή σημασία έχει!

Αφήνουμε πίσω την μεγάλη χθεσινή ατυχία και πάμε παρακάτω επιστρέφοντας στις κλασσικές μας τριάδες την σημερινή ημέρα.

Αναλυτικά παρακάτω οι σημερινές μας προτάσεις:

1) Νιούκαστλ – Τσέλσι

Η διακοπή βρήκε τις δύο ομάδες σε τελείως διαφορετική φάση.

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα με σκορ 2-0 από την Σαουθάμπτον, ενώ η Τσέλσι από νίκη κόντρα στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με σκορ 4-1.

Η Νιούκαστλ μπορεί να τα πηγαίνουν μέτρια στην εκκίνηση, όμως παρ’ όλα αυτά έχουν κάνει την καλύτερη τους αρχή τα τελευταία χρόνια.

Η Τσέλσι από την άλλη προέρχεται από σερί νικών και με ψυχολογία στα ύψη πήγε στην διακοπή.

Ελπίζουμε η ομάδα του Λάμπαρντ να συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε.

Πρόταση: Πάμε με το διπλό σε συνδυασμό με το over 1.5 σε απόδοση 1.80 στην Stoiximan.

2) Κροτόνε – Λάτσιο

Οι γηπεδούχοι πάνε στο παιχνίδι με πολύ κακό σερί, χωρίς νίκη έως τώρα στο πρωτάθλημα και με την τελευταία θέση καπαρωμένη.

Θέλουν να ξεφύγουν από τον πάτο, όμως είναι πολύ δύσκολο με την εικόνα, που παρουσιάζουν.

Από την άλλη η Λάτσιο προέρχεται από εντός έδρας ισοπαλία με την Γιουβέντους με σκορ 1-1.

Είναι σε καλή κατάσταση και έχει την σημαντική επιστροφή του Κροτόνε, που της δίνει ακόμη περισσότερες πιθανότητες για επιστροφή στις νίκες.

Πρόταση: Πάμε με το διπλό σε απόδοση 1.75 στην Stoiximan για την καλύτερη ομάδα του ζευγαριού.