Τρεις παίκτες του ΟΦΗ συμπλήρωσαν κάρτες και θα λείψουν από τα επόμενα παιχνίδια της ομάδας.

Συγκεκριμένα ο κ. Παπαδόπουλος κιτρίνισε τους Κουτρουμπή, Νέιρα και Κοροβέση με τους δυο τελευταίους μάλιστα να συμπληρώνουν 7 κάρτες και θα χάσουν δυο οματς.

Ο Κουτρουμπής συμπλήρωσε τέσσερις κίτρινες και θα εκτίσει την ποινή μίας αγωνιστικής.

Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 16:30

Εργοτέλης - ΠΑΣ Γιάννινα live στο prismasport.gr

Παρακολουθείστε live την αναμέτρηση Εργοτέλης - ΠΑΣ Γιάννινα λεπτό προς λεπτό από το prismasport.gr

Στο μοναδικό παιχνίδι της Κυριακής για το πρωτάθλημα της Β2 ΕΠΣΗ, η Τύλισος επικράτησε με 0-4 του Αλόγου Μαλεβιζίου και παρέμεινε στην 2η θέση της βαθμολογίας και στο -1 από την κορυφή όπου βρίσκεται ο ΟΦΑΜ

12. ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 11 16 3 2 11 21 47

Απίστευτα πράγματα από τον διαιτητή Παπαδόπουλο στο Ξάνθη - ΟΦΗ.

Η Κρητική ομάδα κέρδισε πέναλτι στο 25' με τον Φιγκεϊρέντο με χρήση VAR. Ο Νέιρα ανέλαβε την εκτέλεση, γλίστρησε αλλά κατάφερε να σκοράρει. Στην συνέχεια ο διαιτητής VAR ενημέρωσε τον διαιτητή ότι ο ποδοσφαιριστής του ΟΦΗ βρήκε την μπάλα και με τα δυο πόδια και ακυρώθηκε το γκολ δίνοντας έμεσο.

Βλέποντας πάντως το ριπλέι από την τηλεόραση της ΕΡΤ δεν φαίνεται να βρίσκει και με τα δυο πόδια ο Αργεντίνος μέσος και έχει ξεσηκώσει πολλές αντιδράσεις αυτή η απόφαση!

Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 14:46

Ξάνθη - ΟΦΗ live στο prismasport.gr

Το prismasport.gr θα σας μεταφέρει Live λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης της 21ης αγωνιστικής της Super League Ξάνθη - ΟΦΗ (15:00).

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΞΑΝΘΗ: Αμπάντ, Λισγάρας, Εντουάρντο, Κοβάτσεβιτς, Σόσα, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Μπαριέντος, Ντουρίτσκοβιτς, Τέρκι, Κάστρο

Στον πάγκο: Γκονσάλβες, Γουίλιαμ, Φασίδης, Καρασαλίδης, Στάρτζεον, Φοσέρ, Θυμιάδης.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Κοροβέσης, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Στάικος, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Βαζ, Φιγκεϊρέντο

Στον πάγκο: Γουάλι, Νάστος, Ναμπί, Μπράουν, Σουρνάκης, Νοικοκυράκης, Σόουζα.

Το ντέρμπι Επισκοπή - Ηρόδοτος δεσπόζει στην 18η αγωνιστική (τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας) του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής

Ο ανεβασμένος Πόρος θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΑΟΑΝ. Ο Γιούχτας θέλει να επιστρέψει στις νίκες στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον Ρεθυμνιακό ενώ έχουμε και Χανιώτικο ντέρμπι ανάμεσα σε ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ και Πανακρωτηριακό.

Φωτορεπορτάζ από το ματς Κεραυνός - Δίας

Δείτε μέσα από φωτορεπορτάζ την αναμέτρηση Κεραυνός - Δίας η οποία έληξε ισόπαλη με σκορ 1-1.

Το prismasport.gr βρέθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο Αρκαλοχώρι στην μεγάλη μάχη παραμονής ανάμεσα σε ΟΦΑ και Μινωική για την 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 1-0 και "ξεκόλλησαν" από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Δείτε το φωτορεπορτάζ:

Η ομάδα Κ19 του Εργοτέλη πέτυχε μία άνετη νίκη με σκορ 4-0 κόντρα στην αντίστοιχη ομάδα της Παναχαϊκής το μεσημέρι του Σαββάτου.

Δείτε το φωτορεπορτάζ του αγώνα:

Την ήττα με 0-2 γνώρισε η ομάδα Κ15 του ΟΦΗ εντός έδρας από την αντίστοιχη ομάδα του Παναθηναϊκού.