Δευτέρα, 18 Νοεμβρίου 2019
Αλέξης Χριστινάκης

Ωστόσο, σε εκείνο το σημείο το «Ανθή Καραγιάννη» ξεσηκώθηκε, με τον Κώστα Μαρκόπουλο, την «χρυσή» αλλαγή του Παύλου Δερμιτζάκη, να πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο γκολ, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στους «Αργοναύτες» και μάλιστα με ανατροπή.

Οστράικερ των γηπεδούχων δέχθηκε ψηλοκρεμαστή μπαλιά μέσα στη μεγάλη περιοχή, άφησε την μπάλα να «σκάσει» χωρίς να κοντρολάρει και με ένα τρομερό γυριστό ψαλιδάκι την έστειλε στα δίχτυα για το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Δείτε το εκπληκτικό γκολ του παίκτη της Καβάλας:

Η Χερσόνησος που επικράτησε του Λίντο με 2-1 εκμεταλεύτηκε το στραβοπάτημα του Δία ο οποίος παραχώρησε ισοπαλία στον Πήγασο και την ήττα του Μαραθώνα 2-1 από το Ασήμι και αυξήσε την διαφορά στο -3 και -5 αντίστοιχα.

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο για το Μεταξοχώρι καθώς πέρασε νικηφόρα από την Αγία Βαρβάρα με το ευρύ 0-4.

Αγγλική ισοπαλία στις Δαφνές με τον Ρούβα και τις Ασίτες να έρχονται ισόπαλοι με 3-3.

Τέλος νίκη για τους Νέους Εργοτέλη 2-0 τις Γούβες.

ΛΙΝΤΟ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΛΙΝΤΟ Κυριακή ######## 15:00

Με ένα γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η Δαμάστα επικράτησε 1-0 του ΠΑΝΟΜ και αύξησε τη διαφορά στους οκτώ βαθμούς από τον δεύτερο πλέον Αλμυρό .

Η ομάδα του Μαλεβιζίου κρατάει στα χέρια της τη διαφορά τίτλου, την οποία αν διατηρήσει μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος θα ανδειχθεί πρωταθλήτρια χωρίς τη διεξαγωγή πλέι-οφ. Σύμφωνα με την προκήρυξη με διαφορά 6 βαθμών ο πρώτος κατακτάει απευθείας τον τίτλο.

Στο άλλο ντέρμπι της αγωνιστικής ΠΑΟΚρουσώνα και Ρωμανός μοιράστηκαν του βαθμούς καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Εντυπωσιακός ο Ζαρός επικράτησε με το ευρύ 3-0 της ΑΕΚατσαμπά και μπήκε στην πρώτη τετράδα.

Σημαντικό διπλό για τις Μοίρες στο Αστρίτσι 1-0 την Τριτωνία ενώ τέλος στο Τυμπάκι η ομώνυμη ομάδα νίκησε 3-0 τον ΟΦΑ, ο οποίος συνεχίζει να αγνοεί την χαρά της νίκης

Α1 Κατηγορία ΕΠΣΗ "Το Χαμόγελο Του Παιδιού"

ΖΑΡΟΣ - ΤΡΙΤΩΝΙΑ ΖΑΡΟΥ Κυριακή 24/11/2019 15:00

Την ευκαιρία να ξεκουραστούν θα έχουν για δύο μέρες οι παίκτες του Ηροδότου.

Η τεχνική ηγεσία έδωσε διήμερο ρεπό την Κυριακή (17/11) και την Δευτέρα (18/11), αφού ακολουθεί ένα βαρύ πρόγραμμα με τρία συνεχόμενα ματς σε διάστημα μίας βδομάδας.

Πιο αναλυτικά, την επόμενη αγωνιστική (10η) ο Ηρόδοτος υποδέχεται τον Πανακρωτηριακό στο Γήπεδο της Ν. Αλικαρνασσού, την Κυριακή (24/11, 15.00), στο ξεκίνημα του δευτέρου γύρου στον 8ο Ομιλο της Γ Εθνικής.

Ακολουθεί το ματς της 11ης αγωνιστικής, που θα διεξαχθεί εμβόλιμα, με τον Ρεθυμνιακό (27/11, 15.00) και έπεται η αναμέτρηση με τον ΑΟΑΝ (1/12)  στο Γήπεδό μας για την 12η αγωνιστική.

Η επόμενη προπόνηση, που έχει προγραμματιστεί είναι την Τρίτη (19/11) το απόγευμα στις 17.00.

Νέος, μεγάλος διαγωνισμός από τα Μαγεύματα Ψητοπωλείο - Εστιατόριο με άρωμα... Ιταλίας!

Με κάθε παραγγελία στο εστιατόριο  ή με κάθε take away, συμπληρώνετε τον ειδικό λαχνό που θα σας δώσουν, στην συνέχεια τον ρίχνετε στην κληρωτίδα και με αυτό το τρόπο παίρνετε μέρος στην μεγάλη κλήρωση για ένα ταξίδι στην Ρώμη!

Επιπλέον 3 τυχεροί κερδίζουν από ένα γεύμα αξίας 20 ευρώ.

Ο διαγωνισμός ολοκληρώνεται στις 30 Δεκεμβρίου 2019 και οι νικητές θα ανακοινωθούν - μετά από κλήρωση - στις 31 Δεκεμβρίου 2019 στη σελίδα  στο facebook.

Καλή επιτυχία σε όλους!!!

Δείτε εδώ πως θα πάρετε μέρος στον διαγωνισμό

Ο Γιούχτας βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα δύο βαθμούς πίσω από τον δεύτερο Ηρόδοτο.

Το πιο σημαντικό δεν είναι η καλή πορεία του Γιούχτα , κάτι που για τους παροικούντες την Ιερουσαλήμ, ήταν κάτι αναμενόμενο αλλά ότι πλέον η ομάδα των Αρχανών έχει ωριμάσει .

Τα αρνητικά αποτελέσματα από Ηρόδοτο και Γιούχτα κατάφεραν προπονητικό τιμ, διοίκηση και ποδοσφαιρικό τμήμα να το διαχειριστούν άψογα.

Χωρίς εσωστρέφεια αλλά με πίστη στις δυνατότητες της ομάδας, χωρίς επικοινωνιακά τρικ αλλά με χαμηλούς τόνους, χωρίς βεβιασμένες κινήσεις αλλά με πλάνο επανέφεραν την ηρεμία στο στρατόπεδο των Αρχανών η οποία πλέον έχει βρει το δρόμο για τις επιτυχίες.

Δείτε τα γκολ και τις σημαντικότερες στιγμές της αναμέτρησης του Γαζίου, στην οποία ο Αλμυρός επικράτησε του Ανθεστίωνα με 3-1, για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από το διπλό του Γιούχτα κόντρα στο Ρεθυμνιακο

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019 22:24

VIDEO από το ΟΦΗ-ΠΟΑ 6-1

Δείτε στο video του crete2day τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από την φιλική επικράτηση του ΟΦΗ επί του ΠΟΑ με 6-1

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019 13:31

Φιλική εξάρα του ΟΦΗ στον ΠΟΑ

Τη νίκη με σκορ 6-1 πήρε ο ΟΦΗ απέναντι στον ΠΟΑ, στο πλαίσιο του φιλικού αγώνα προπονητικού χαρακτήρα διάρκειας 60 λεπτών, που διεξήχθη στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο το πρωί του Σαββάτου (16/11).

Στο 17ο λεπτό ο Souza άνοιξε το σκορ για την ομάδα του ΟΦΗ, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Μάνος με ωραία ατομική προσπάθεια διπλασίασε τα γκολ του ΟΦΗ, αφού πρώτα πέρασε και τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Στο 24’ ο Σαμουηλίδης μείωσε σε 2-1 για τον ΠΟΑ με κεφαλιά, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Souza έκανε το 3-1 για τον ΟΦΗ, πετυχαίνοντας έτσι το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Στο 50’ ο Vaz με υπέροχη ατομική ενέργεια και διαγώνιο σουτ νίκησε τον Γκογκόση για το 4-1, ενώ με γκολ των Νοικοκυράκη και Figueiredo στο 53’ και στο 56’ αντίστοιχα, διαμορφώθηκε το τελικό 6-1.

Ο Γιώργος Σίμος θέλησε να δώσει χρόνο συμμετοχής σχεδόν σε όλους τους ποδοσφαιριστές του, με τους Whalley, Περδίκη, Souza να είναι οι μοναδικοί που συμμετείχαν σε όλη τη διάρκεια του 60λέπτου.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Whalley, Γιαννούλης, Περδίκης, Κουτρουμπής, Braun, Σουρνάκης, Nabi, Neira, Souza, Ντίνας, Μάνος

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Νάστος, Vaz, Sakor, Στάικος, Κοροβέσης, Μπολάκης, Νοικοκυράκης, Figueiredo

ΠΟΑ (M. Σκύβαλος): Ρουμπάκης, Μαρκουλάκης, Βολονάκης, Πετράκης, Σαμουηλίδης, Ρωμανάκης, Νίκολλι, Κερμενίδης, Καϊμακαμούδης, Πλουσής, Ξυλούρης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Γκογκόσης, Γιαλυτάκης, Βορριάς, Τζουανάκης