Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019

Είχε την απάντηση κόντρα στην Επισκοπή ο ψυχωμένος Ηρόδοτος (2-2)

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019 16:59 Γράφτηκε από τον

Δεν είχε νικητή το ντέρμπι της Ν. Αλικαρνασσού καθώς ο Ηρόδοτος έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο μέροος και πήρε την ισοπαλία από την Επισκοπή  η οποία βρισκόταν μπροστά στο σκορ  χάρις στα τέρματα των Φερέιρα και Μαρτινς

Με τους Κοντογιάννη και Τσακάνι να σκοράρουν ο Ηρόδοτος γύρισε από το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου και κράτησε την διαφορά του με την Επισκοπή στους 4 πόντους στην εκπνοή του πρώτου γύρου του Κρητικού Ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Εξαιρετικό ματς, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο.

Στο πρώτο η φανταστική και πρώτη στην βαθμολογία Επισκοπή επέβαλλε τον ρυθμό της και πήγε στα αποδυτηρία προηγούμενη με δύο τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκε ο Ηρόδοτος των 5 πρώτων αγωνιστικών και κατάφερε να ισοφαρίσει ενώ λίγο έλειψε να πάρει τη νίκη με το σουτ του Βακράκου στο οποίο είχε απάντηση ο Χανιωτάκης.

Τελικό σκορ 2-2 με τις δύο ομάδες να μένουν ευχαριστημενες με το αποτέλεσμα.

Δείτε στο liveblog καρέ-καρέ όλες τις φάσεις του αγώνα έτσι όπως τις κατέγραψε το prismasport.gr

To Live:

Ηρόδοτος-Επισκοπή (γηπ. Ν.Αλικαρνασσού): Περράκης (Αθηνών), Κομισοπούλου, Αναστασάκης (Χανίων), παρ: Παπαδάκης (Λασιθίου).

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρόδοτος: Μήτρου, Αννιτσάκης, Κατσαρός, Μπαλάφας, Κανδηλάκης, Τσακάνι, Ντελία (46' Κουσίδης), Κοντογιάννης, Κουτσογιαννάκης, Γκίνη (46' Αμαραντίδης), Βακράκος (94' Παναγιωτάκης)

Επισκοπή: Χανιωτάκης, Μπρίτο, Καβουνιάρης, Πολυχρόνης, Λίμα (59' Μυρθιανός), Νίκιτς, Ρότσα, Πίσπας (61' Γκιόκας), Τσιριγώτης, Σουμπασάκης (84' Φουκαράκης), Μαρτίνς