Πέμπτη, 29 Οκτωβρίου 2020

Πρώτη φιλική νίκη... και γκολ έπειτα από 4 αγώνες για τον Γιούχτα!

Κυριακή, 06 Σεπτεμβρίου 2020 14:03 Γράφτηκε από τον
ΓΙΟΥΧΤΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΟΥΧΤΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

Στα τελευταία 4 φιλικά του ο Γιούχτας δεν είχε καταφέρει να σκοράρει... αλλά τα πέτυχε μαζεμένα απέναντι στον Ρωμανό το απόγευμα του Σαββάτου 05/09.

Το συγκρότημα του Μηνά Πίτσου επικράτησε με σκορ 3-0 του Ρωμανού στο γήπεδο της Νεάπολης, δείχνοντας πως βρίσκεται σε καλή κατάσταση και είναι σε καλό βαθμό ετοιμότητας για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Οι Αρχανιώτες έχουν παίξει ως τώρα φιλικά παιχνίδια απέναντι σε ΑΟΑΝ (1-1), Κ19 ΟΦΗ (2-2), Ηρόδοτο (ήττα με 2-0), Αναγέννηση Ιεράπετρας (ήττα με 1-0 σε 45λεπτο), ΟΦΗ (0-0 σε 45λεπτο), Εργοτέλη (ήττα με 1-0) και Ρωμανό (νίκη με 3-0).

Η χθεσινή ήταν η πρώτη νίκη του Γιούχτα στα φιλικά προετοιμασίας, ενώ σκόραρε μετά από 4 αγώνες χωρίς να βρει δίχτυα.