Δευτέρα, 25 Ιανουαρίου 2021

Με «πεντάρα» το Σούπερ Καπ Χανίων στον Άρη Σούδας!

Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2020 19:20 Γράφτηκε από τον

Τη νίκη με σκορ 5-1 πανηγύρισε ο Άρης Σούδας απέναντι στον Πανακρωτηριακό, και έτσι κατέκτησε το Σούπερ Καπ Χανίων

Ο Πανακρωτηριακός, ο οποίος το καλοκαίρι ξεκίνησε από το… μηδέν, το πάλεψε αλλά οι παίκτες του Νίκου Μαναρώλη κατάφεραν να κάμψουν την αντίστασή του και να επιβεβαιώσουν τον τίτλο του φαβορί καθώς οι κυανόλευκοι αγωνίζονται φέτος στη Γ’ Εθνική.

Το φιλμ του αγώνα:

5′ Το σουτ από τον Λιονάκη, πρώτη απειλή για την ομάδα του Πανακρωτηριακού

8′ Γκολ 1-0 O Δρακάκης με εξαιρετική μπαλιά έβαλε ωραία το σώμα του και νίκησε τον Τριανταφυλλάκη με τον Άρη Σούδας να προηγείται με 1-0

11′ Aτομική ενέργεια του Δρακάκη, απόκρουση του Τριανταφυλλάκη

12′ Γκολ 2-0 Ο Κυτράκης έστειλε ωραία την μπάλα στη δεξιά γωνία του Τριανταφυλλάκη για το 2-0

19′ O Ροκάκης απειλεί και στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

22′ Σουτ του Ανδρεαδάκη, στην πρώτη ευκαιρία για την ομάδα του Πανακρωτηριακού

30′ Σουτ του Βουρβαχάκη η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τριανταφυλλάκη

34′ Προσπάθεια της ομάδας του Πανακρωτηριακού με σουτ από τον Κοπανάκη

42′ Πέναλτι το οποίο κερδίζει ο Κοπανάκης στην περιοχή του Βροντάκη

43′ Γκολ 2-1 Η μπάλα με δύναμη στα δίχτυα από τον Μανουσάκη από το σημείο του πέναλτι για το 2-1

45′ Ο Ροκάκης εκτελεί από την θέση του πέναλτι και η μπάλα είναι αουτ

Και έχουμε την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με ένα λεπτό καθυστέρησης

50′ Ο Ροκάκης σουτάρει και η μπάλα άουτ στην πρώτη μεγάλη προσπάθεια στην φάση του 2ου ημιχρόνου

53′ Γκολ 3-1 η μπάλα στα δίχτυα από τον Σουχλάκη μετά το γύρισμα του Παπαθανασίου

55′ Αλλαγή για την ομάδα του Πανακρωτηριακού στη θέση του Ξανθουδάκη ο Μανουσάκης και Μιχαλακόπουλος αντί Κουτσοπωδιότη

58′ Ο Παπαθανασίου σουτάρει έπειτα από την σέντρα του Λιονάκη απο αριστερά η μπάλα στα χέρια του Τριανταφυλλάκη

64′ Γκολ 4-1 Ο Παπαθανασίου σκοράρει έπειτα από σέντρα του Λιονάκη από αριστερά!

67′ Αλλαγή για την ομάδα του Πανακρωτηριακού στην θέση του Τριανταφυλλάκη ο Ανδρεαδάκης

67′ Η πέμπτη αλλαγή για την ομάδα του Πανακρωτηριακού στη θέση του Μπαγετάκου ο Γιαπιτζάκης

76′ Αλλαγή για την ομάδα της Σούδας στην θέση του Νικολακάκη ο Ρουσσάκης και στην θέση του Λιονάκη ο Στρατουδάκης

82′ Ακόμη μια αλλαγή για την ομάδα της Σούδας στην θέση του Βουρβαχάκη ο Παπάζογλου

84′ Γκολ 5-1 Ο Ροκάκης έβαλε το σώμα του, σημάδεψε τη απέναντι γωνία και η ομάδα της Αούδας πέτυχε ακόμα ένα τέρμα!

Πηγή: sports-factory.gr