Κυριακή, 18 Αυγούστου 2019

Ματς δίχως αύριο για Εργοτέλη, Ηρόδοτο και Πλατανιά στην 27η αγωνιστική

Σάββατο, 13 Απριλίου 2019 09:56 Γράφτηκε από τον

Καθοριστικής σημασίας παιχνίδια δίνουν σήμερα (13/4) για την 27η αγωνιστική της Football League οι τρείς από τις τέσσερις κρητικές ομάδες. 

Στις 3μ.μ ο Πλατανιάς θέλει μόνο νίκη στο Αιγίνιο επί του καταδικασμένου εδώ και καιρό σε υποβιβασμό Αιγινιακού προκειμένου ότι και αν γίνει στα υπόλοπα παιχνίδια της αγωνιστικής να παραμείνει μόνος 2ος στη βαθμολογία και να έχει το πάνω χέρι για την κατάληψη της συγκεκριμένης θέσης που οδηγεί σε αγώνα μπαράζ ανόδου. 

Την ίδια ώρα ο Ηρόδοτος των πολλών αγωνιστικών προβλημάτων πήγε με 17 παίκτες στην Κέρκυρα αλλά είναι υποχρεωμένος απέναντι στους αδιάφορους ουσιαστικά βαθμολογικά Φαίακες που έχουν πολλά οικονομικά προβλήματα να παλέψει για βαθμό η βαθμούς στη μάχη που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία. 

Τέλος στις 4μ.μ ο Εργοτέλης θέλει μόνο νίκη απέναντι στον Ηρακλή των πολλών απουσιών και προβλημάτων που μάχεται όμως για να τερματίσει πάνω από την 11η θέση ώστε να βρίσκεται του χρόνου στην υπό σύσταση Super League 2 όπου έχει εγγυημένο τηλεοπτικό συμβόλαιο. 

Με νίκη η ομάδα του Ν. Παπαβασιλείου θα παραμείνει γερά στο κόλπο της κατάκτησης της 2ης προνομιούχου θέσης ενώ με ισοπαλία η ήττα θα μετριάσει κατά πολύ τις ελπίδες της ανάλογα βέβαια και με τα αποτελέσματα των υπολοίπων ομάδων που ερίζουν για αυτή τη θέση. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές για τα σημερινά παιχνίδια της 27ης αγωνιστικής της Football League: 

15:00 Κέρκυρα – Ηρόδοτος

Διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβεζας/Λευκάδας), Γιάντσης (Ημαθίας)

4ος: Μαλούτας (Ημαθίας)

15:00 Αιγινιακός – Πλατανιάς

Διαιτητής: Koυκουλάς (Λέσβου)

Βοηθοί: Καμπερίδης (Καβάλας), Σακκάς (Θεσσαλίας)

4ος: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

15:00 Παναχαϊκή – Βόλος

Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)

Βοηθοί: Τίκας (Θεσπρωτίας), Πήττας (Ηλείας)

4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)

16:00 Σπάρτη – Δόξα Δράμας

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας), Κομισοπούλου (Χανίων)

4ος: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής)

16:00 Εργοτέλης – Ηρακλής

Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)

Βοηθοί: Καλλής (Ανατολικής Αττικής), Δελής (Βοιωτίας)

4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)

 

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)