Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019

Πρεμιέρα εντός με Λεβαδειακό για την Κ19 του Εργοτέλη, και Χανιώτικο ντέρμπι

Δευτέρα, 18 Νοεμβρίου 2019 15:15 Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στην Αθήνα η κλήρωση για το πρωτάθλημα Κ19 της Super League 2 το οποίο θα διεξαχθεί φέτος σε δύο ομίλους με 4 γύρους. 

Στον πρώτο όμιλο μετέχουν οι τρεις κρητικές ομάδες μαζί με την Παναχαϊκή, τον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Λεβαδειακό και στην πρεμιέρα που θα γίνει την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου ο Εργοτέλης θα αντιμετωπίσει τον Λεβαδειακό , ενώ τα Χανιά θα παίξουν με τον Πλατανιά στο Χανιώτικο ντέρμπι της 1ης αγωνιστικής. 

Μετά το τέλος της κανονικής περιόδου θα διεξαχθούν ημιτελικοί ανάμεσα στους 2 πρώτους των ομίλων χιαστί, από όπου θα προκύψει ο τελικός και ο Πρωταθλητής της αγωνιστικής περιόδου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2: 

1ος όμιλος

1η αγωνιστική 1/12
Χανιά-Πλατανιάς
Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης
Εργοτέλης-Λεβαδειακός

2η αγωνιστική 8/12
Πλατανιάς-Παναχαϊκή
Λεβαδειακός-Χανιά
Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης

3η αγωνιστική 15/12
Πλατανιάς-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-Χανιά
Παναχαϊκή-Εργοτέλης

4η αγωνιστική 22/12
Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης
Χανιά-Παναχαϊκή
Εργοτέλης-Πλατανιάς

5η αγωνιστική 5/1
Απόλλων Σμύρνης-Πλατανιάς
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Εργοτέλης-Χανιά

6η αγωνιστική 12/1
Πλατανιάς-Χανιά
Απόλλων Σμύρνης-Παναχαϊκή
Λεβαδειακός-Εργοτέλης

7η αγωνιστική 19/1
Παναχαϊκή-Πλατανιάς
Χανιά-Λεβαδειακός
Εργοτέλης-Απόλλων Σμύρνης

8η αγωνιστική 26/1
Λεβαδειακός-Πλατανιάς
Χανιά-Απόλλων Σμύρνης
Εργοτέλης-Παναχαϊκή

9η αγωνιστική 2/2
Απόλλων Σμύρνης-Λεβαδειακός
Παναχαϊκή-Χανιά
Πλατανιάς-Εργοτέλης

10η αγωνιστική 9/2
Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός-Παναχαϊκή
Χανιά-Εργοτέλης

11η αγωνιστική 16/2
Χανιά-Πλατανιάς
Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης
Εργοτέλης-Λεβαδειακός

12η αγωνιστική 23/2
Πλατανιάς-Παναχαϊκή
Λεβαδειακός-Χανιά
Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης

13η αγωνιστική 1/3
Πλατανιάς-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-Χανιά
Παναχαϊκή-Εργοτέλης

14η αγωνιστική 8/3
Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης
Χανιά-Παναχαϊκή
Εργοτέλης-Πλατανιάς

15η αγωνιστική 15/3
Απόλλων Σμύρνης-Πλατανιάς
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Εργοτέλης-Χανιά

16η αγωνιστική 22/3
αγωνιστική
Πλατανιάς-Χανιά
Απόλλων Σμύρνης-Παναχαϊκή
Λεβαδειακός-Εργοτέλης

17η αγωνιστική 29/3
Παναχαϊκή-Πλατανιάς
Χανιά-Λεβαδειακός
Εργοτέλης-Απόλλων Σμύρνης

18η αγωνιστική 5/4
Λεβαδειακός-Πλατανιάς
Χανιά-Απόλλων Σμύρνης
Εργοτέλης-Παναχαϊκή

19η αγωνιστική 12/4
Απόλλων Σμύρνης-Λεβαδειακός
Παναχαϊκή-Χανιά
Πλατανιάς-Εργοτέλης

20η αγωνιστική 26/4
Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός-Παναχαϊκή
Χανιά-Εργοτέλης

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)