Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου 2020

Νίκη στην Σοχώρα για τις Γυναίκες του Εργοτέλη

Δευτέρα, 21 Σεπτεμβρίου 2020 09:06 Γράφτηκε από τον

Με τα γκολ των Ζήγρα και Ραπάνη η Γυναικεία ομάδα του Εργοτέλη επικράτησε 0-2 του ΑΟΝ Αστέρα Ρεθύμνου σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Σοχώρα.

Η γηπεδούχος ομάδα του Ρεθύμνου παρατάχθηκε με πολλές απουσίες, παρ'όλα αυτά έθελξε με την εμφάνιση της παρά την ήττα.

Οι παίκτριες της Γιάννας Δούκα μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με διαγώνιο σουτ της Αναστασίας Ζήγρα άνοιξαν το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό.

Το δοκάρι σταμάτησε την προσπάθεια της ίδιας παίκτριας για το 2-0, το οποίο εν τέλει διαμόρφωσε η Ραπάνη στο 23'.

Ακολουθεί το δελτίο Τύπου της Γυναικείας ομάδας του ΑΟΝ Αστέρα Ρεθύμνου:

Χρήσιμα συμπεράσματα είχε την ευκαιρία να εξαγάγει ο τεχνικός της γυναικείας ομάδας μας Κυριάκος Γρηγοράκης από το φιλικό που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο γήπεδο της Σοχώρας.

Ο Εργοτέλης σαφώς πιο έμπειρος πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στην ελλιπέστατη ομάδα μας, η οποία παρατάχθηκε με πολλές απουσίες, αφού για διάφορους λόγους δεν αγωνίστηκαν οι Δαφέρμου, Δρακάκη, Μανωλίτση, Γένοβα, Καραντωνάκη, Μαραγκουδάκη, Βασιλάκη, Νικηφόρου. Η ομάδα μας στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο αν και πριν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με διαγώνιο σουτ της Ζήγρα. Η ομάδα μας είχε μια καλή στιγμή με την υπό απόκτηση Καραμουσαδάκη στο 9’ που έδιωξε με τα πόδια η Γρηγοριάδη στο 9’. Στο 18’ η Ζήγρα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, για να έρθει η Ραπάνη στο 23’ και να πετύχει το 0-2, όταν βρέθηκε απέναντι στην Χατζηστάμου. Μία ακόμη καλή στιγμή για τον ΑΟΝ Αστέρα στο 35’ με την Τούνα που βρέθηκε απέναντι από την πορτιέρο του Εργοτέλη, πλασάροντας λίγο άουτ.

ΑΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ (Κυριάκος Γρηγοράκης): Χατζηστάμου, Νάνου, Παπαδάκη, Κιαχίδου, Γουνάκη, Κοτσίφη, Σταγάκη, Κελαϊδή, Τούνα, Καραμουσαδάκη, Γ. Παπακωνσταντή.

Έπαιξαν ακόμη Καράγκου, Σιώη, Παντελίδου, Μανουκαράκη.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννα Δούκα): Γρηγοριάδη, Δρακωνάκη, Ζήγρα, Κωνσταντοπούλου, Χαριτάκη, Δρακογιαννάκη, Ξέρα, Σαριδάκη, Σημαιάκη, Φανουράκη, Ραπάνη.

Έπαιξαν ακόμη οι Ρέινγκ, Βαξεβάνη, Λάρου. Φουκάκη.