Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2020

Αργ. Γιαννίκης: Ευχαριστημένος από την απόδοση μας στο δεύτερο μέρος

Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 21:06 Γράφτηκε από τον
Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα Αργύρης Γιαννίκης σε στιγμιότυπο από το σημερινό ματς. Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα Αργύρης Γιαννίκης σε στιγμιότυπο από το σημερινό ματς.

Την ικανοποίηση του για τη νίκη αλλά και την απόδοση της ομάδας του κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκε στη συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του ματς με τον Εργοτέλη στη συνέντευξη τύπου που ακολούθησε.

Αναλυτικά στην τοποθέτηση του ο Κύπριος τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα τόνισε:

"Πιστεύω σήμερα έγινε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, καθώς είδαμε πολλές φάσεις και γκολ από δύο ομάδες που αγαπάνε να έχουν την μπάλα κάτω και να παίζουν ποδόσφαιρο. Έως το γκολ που πετύχαμε δεν είχαμε καλή απόδοση καθώς δημιουργήθηκαν προβλήματα στο κέντρο απ’ τον αντίπαλο. Από ένα υψηλό pressing καταφέραμε να βρεθούμε μπροστά στο σκορ και στο δεύτερο ημίχρονο με κάποιες κινήσεις που κάναμε πετύχαμε και δεύτερο τέρμα. Από μια λάθος μεταβίβαση προκαλέσαμε και το 1-2 αλλά είμαι αρκετά ευχαριστημένος απ’ την απόδοση στο δεύτερο μέρος, συνολικά. Συγχαρητήρια στην ομάδα μου και ότι καλύτερο στον Εργοτέλη για την συνέχεια."