Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2020

Μεγάλη νίκη για την Κ19 του Εργοτέλη κόντρα στην Παναχαϊκή (4-0)

Σάββατο, 25 Ιανουαρίου 2020 19:42 Γράφτηκε από τον
Φωτογραφία από το σημερινό παιχνίδι των δύο ομάδων στο Μαρτινέγκο Φωτογραφία από το σημερινό παιχνίδι των δύο ομάδων στο Μαρτινέγκο

Μια ακόμα μεγάλη σε έκταση νίκη πέτυχε σήμερα η Κ19 του Εργοτέλη. Οι "κιτρινόμαυροι" στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super league 2 επικράτησαν στο Μαρτινέγκο του αντίστοιχου συγκροτήματος της Παναχαϊκής με σκορ 4-0.

Οι παίκτες του Λευτέρη Κορνάρου έφτασαν στη τελική επικράτηση χωρίς να πιάσουν υψηλό στάνταρ απόδοσης.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 1-0 με τέρμα που σημειώθηκε στο 9’ Συγκεκριμένα ο Δασκαλάκης εκτέλεσε κόρνερ κεφαλιά από Λούσι και Κόλα έδιωξε προς στιγμήν ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής και στην επαναφορά ο Μπερνίκου με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και το 74’ ο Σταματάκης έβγαλε πάσα στον Αλεξάκη ο οποίος με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας.

Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Αζίζι με ατομική προσπάθεια έστελε για τριτη φορά την μπάλα στα δίχτυα ενώ ο ίδιος παίκτης στην εκπνοή του παιχνιδιού έγραψε με σουτ το τελικό 4-0.

Αξίζει βέβαια να σημειώσουμε ότι εκτός από τα δυο γκολ που πέτυχε ο Αζιζι είχε αρκετές ακόμα σπουδαίες ευκαιρίες για γκολ στο 23’ 40 ‘42’ στο 50’ και στο 60’ της αναμέτρησης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Ψιμόπουλος,, Λούσι, Βερεράκης(69’ Αλεξάκης), Κόλα, Θεοδωράκης, Πάγια (69’ Στεφακάκης), Χαϊντίνη (63’ Σταματάκης), Κουτάντος(83’Μεχμετάϊ) , Αζίζι, Δασκαλάκης, Μπερνίκου(83’ Σφακιανάκης).

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ: Τρονιβούνας, Θεοφανόπουλος(68’ Σταυρόπουλος), Θανόπουλος (68’ Παναγιωτακόπουλος), Θωμάς, Μικές, Ταρνάρης(58’ Καραπιπέρης), Ζαβός(60’ Σάντας), Ροδόπουλος, Νέος, Φαβογιάννης