Πέμπτη, 17 Οκτωβρίου 2019

Φιλική νίκη η Κ19 του Εργοτέλη επί του Λίντο

Πέμπτη, 05 Σεπτεμβρίου 2019 12:58 Γράφτηκε από τον

Ένα χορταστικό παιχνίδι σε φάσεις και γκολ πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Λίντο ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και στην Κ19 του Εργοτέλη.

Οι προπονητές είχαν την ευκαιρία να δουν αρκετά πράγματα και να βγάλουν τα συμπεράσματα τους.

Οι κιτρινόμαυροι κατά διαστήματα είχαν καλή παρουσία ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο όπου και πέτυχαν 4 τέρματα. Στο 1ο μέρος το σκορ άνοιξε στο 22' με εκπληκτικό σουτ του Αλεξάκη ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 37' με τον Μαμουλάκη.

Στο 48 έγινε το 1-2 με σουτ του Χαϊντίνι μετά από όμορφη προσποίηση ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Λούσι με ατομική ενέργεια και σουτ πραγματοποίησε το 1-3. Στο 54’ ο Καπουράνης κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος επιτυχώς για το 1-4 ενω στο 62’ ο Αζίζι με εξαιρετικό πλασέ από τα όρια της περιοχής έκανε το 1-5.

Στα τελευταία λεπτά το Λίντο κατάφερε να μειώσει το σκορ πετυχαίνοντας δυο γκολ στο 73' με τον Σκουτέλη και το τελικό 3-5 με τον Μανιά στο 80΄.

ΛΙΝΤΟ: Χατζηνικολάου, Δροσάτος, Παχάκης, Διακάκης, Κυριακάκης, Μηλιαράκης, Μαρκατάτος, Λιανέρης, Παπαδάκης,Σκουτέλης, Μαμουλάκης.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ζαχαριουδάκης, Χριστοφής, Λίβας, Διακάκης, Παπαδάκης Ν., Μαρκατάτος, Μανιάς, Νικηφόρος, Σκουτελης, Λιανέρης, Μαμουλάκης.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Κ19: Ψιμόπουλος (33' Βλαχάκης, 65' Σταυρακάκης), Λούσι, Σταματάκης (50' Στεφανάκης) Κόλα(50' Πάγια), Θεοδωράκης, Κουτάντος(56 Λουσιο) Κομνηνός, Αλεξάκης (50' Δασκαλάκης), Καπουράνης, Χαιντίνι (56' Μανωλιτσάκης), Αζιζι(56' Μπερνίκου).

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!