Τετάρτη, 12 Αυγούστου 2020

Παρελθόν από τα Χανιά ο Παπαχρήστος!

Παρασκευή, 31 Ιουλίου 2020 19:53 Γράφτηκε από τον

Ο Τάσος Παπαχρήστος αν και είχε ένα χρόνο ακόμη συμβόλαιο με τα Χανιά τελικά δε θα βρίσκεται στην ομάδα τη νέα ποδοσφαιρική περίοδο

Ο Αιγιώτης αμυντικός έλυσε τη συνεργασία με τη χανιώτικη ομάδα, στην οποία εντάχθηκε το καλοκαίρι του 2018.

Η πρώτη του σεζόν στα Χανιά ήταν πολύ καλή και αποτέλεσε βασικότατο στέλεχος της ομάδας με 22 συμμετοχές και 1 γκολ – νίκης στις καθυστερήσεις του εντός έδρας αγώνα με την Κέρκυρα. Η ομάδα επιβραβεύοντάς τον για την παρουσία του ανανέωσε το συμβόλαιό του για τα επόμενα δύο χρόνια.

Ωστόσο η παρουσία του την περασμένη σεζόν περιορίστηκε στις 6 συμμετοχές στο πρωτάθλημα, εκ των οποίων οι 4 στο αρχικό σχήμα. Μετά από το εντός έδρας ματς με τον Απόλλωνα Λάρισας όπου έγινε αλλαγή στο 72’ (με το σκορ στο 1-0) οι εμφανίσεις του περιορίστηκαν. Η επόμενη ήταν ως αλλαγή στο τέλος με την Παναχαϊκή, για να ακολουθήσει το 90λεπτο με Κέρκυρα τον περασμένο Φεβρουάριο.

Ο ίδιος γνωστοποίησε το «αντίο» γράφοντας στα σόσιαλ μίντια τα εξής: «Ευχαριστώ όλους όσοι συνεργάστηκα αυτά τα δυο όμορφα χρόνια! Καλή συνέχεια στην ομάδα των Χανίων, εύχομαι να πετύχει τους στόχους της!».

Πηγή: athlitiko.gr