Σάββατο, 06 Ιουνίου 2020

Κακή εμφάνιση και ήττα στην Αταλάντη από τον Λοκρό ο ΟΦΗ (82-69)

Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2019 17:58 Γράφτηκε από τον

Την τρίτη ήττα του σε τέσσερα ματς γνώρισε ο ΟΦΗ για τον 1ο όμιλο της Β΄Εθνικής την Κυριακή το μεσημέρι στην Αταλάντη όπου ηττήθηκε από τον τοπικό Λοκρό με 82-69 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος πραγματοποιόντας κακή εμφάνιση.

Το συγκρότημα του Β. Ράλλη ουσιαστικά πάλεψε το ματς μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο όπου βρέθηκε και πάλι πίσω στο σκορ με 25-21, αλλά από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά ο Λοκρός πήρε μια σημαντική διαφορά υπέρ του με το ημίχρονο να λήγει με 49-35.

Η εικόνα του αγώνα ήταν ανάλογη και στο τρίτο μέρος όπου ο ΟΦΗ βρέθηκε με την λήξη του να χάνει με 68-51 και το μόνο που κατάφερε η κρητική ομάδα ήταν να περιορίσει κάπως την έκταση της ήττας της στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Από τον ΟΦΗ ξεχώρισε ο Μποχωρίδης με 16 πόντους και 2 τρίποντα , ενώ πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Αν. Μάττος που σημείωσε 33 πόντους με 4 τρίποντα.

Δεκάλεπτα: 25-21, 49-35, 68-51, 82-69

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Μάρκου 3 (1), Φωτιτζόγλου 10 (2), Παπαπέτρος 8 (2), Καρασταθής, Μπολμάτης, Μάτος Αν. 33 (4), Μάτος Αγ. 7 (1), Πάππος 4, Ψάλτου 17.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 16 (2), Κριθινάκης 3 (1), Τσερκιτζόγλου 3, Καραδολάμης 7 (2), Αγαπιάδης 12 (1), Τασιούδης 5 (1), Πετράκης 17, Μπουμπάρης 4, Πάλλης 2.